Beskidy

Beskidy to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Najbardziej znanymi miejscowościami tego regionu są Wisła, Ustroń, Szczyrk i Koniaków.

Beskidy cieszą się olbrzymią popularnością, jako baza wypadowa dla mieszkańców dużej aglomeracji śląskiej. We wszystkie weekendy, wakacje i ferie zimowe, miejscowości turystyczne Beskidu Śląskiego przeżywają prawdziwe oblężenie. Nic w tym dziwnego, bowiem wystarczy wsiąść do samochodu, spędzić dwie godziny w podróży i już jest się w górach. Mieszkańcy Beskidów czekają na turystów z wieloma pokojami usytuowanymi w przytulnych, pięknie położonych i komfortowych kwaterach. Beskidzkie miasteczka pełne są małych pensjonatów, ale nie brakuje w nich także dużych domów wypoczynkowych i hoteli.

Tegoroczne lato, w przeciwieństwie do poprzednich, nie było zbyt szczęśliwe dla wszystkich, którzy oferują noclegi w miejscowościach takich jak Szczyrk, Ustroń czy Wisła. Wielu ludzi zrezygnowało z dłuższych pobytów w tamtych stronach, ze względu na deszczową i wietrzną aurę, która dominowała zwłaszcza w pierwszym miesiącu minionych wakacji. W poprzednich latach, znalezienie miejsc noclegowych w Beskidzie Śląskim na ostatnią chwilę, było prawie niemożliwe.